Відпочинок у кінці травня на Десні (отчет)

відпочинок на Десні

Відпочинок у кінці травня на Десні

 25 травня вибралися з Києва з дружиною відпочити кілька днів де-небудь в околицях Остра. Дуже любимо відпочивати тут: неймовірна риболовля, фантастично гарний край…

Заздалегідь намітили кілька можливих місць для стоянки за 1-2 км від міста . Як виявилося, даремно, бо неможливо! – Десна розлилася так, що наші минулорічні улюблені місця вкриті водою на 1-2 метри.

Переїхали мостом на правий берег і поїхали на Соколівку. Там виявили, що всі найпопулярніші місця туристів і рибалок теж відрізані водою. А на єдиному доступному незатопленому місці вже щільно стояли в один ряд 7-8 легковиків і кілька наметів

Розвернулися і поїхали в зворотному напрямі, щоб отаборитися біля Рудні (10 км на північ від Остра). Там було безлюдно (далі дізнаєтеся – чому), тож ми поставили намет на гарній галявині прямо над уривистим берегом.

…Протилежний берег, там де минулого року була відмілина, повністю покрила вода; густий лісок затопило аж по крони дерев. Десна розлилася неймовірно!

Висота нашого „табору” над водою – 4-5 метрів. Десна дуже швидко несе різні корчі, стволи дерев та гілля. Виставляю всі свої 3 спіннінги (в риболовлі я – повний початківець-„чайник”), дістаю опариші, фідери, прикорм. Ще в Києві мене попередили: „На Десну бери фідери вагою щонайменше 120 грамів”. Ну-ну… З перших закидувань бачу, що 120-грамові фідери з прикормом зносить під водою, мов пір’їнку!

Вирішую закидати їх недалеко, щоб зносило під берег. Перша покльовка! – підсікаю, намагаюся витягнути – і фідер застрягає намертво. Обірвався… Буквально за ним застряг наступний; і він теж обірвався… Тимчасом зліва доноситься глухий грізний звук. Повертаю голову – і по спині повзуть мурашки: за якихось 100 метрів від мене на моїх очах рушиться берег! Аж тепер придивляюся уважніше: вздовж високого обриву стирчать свіжі гілки, обвалені корені й кущі. Десна стрімко розмиває берег… Стає зрозумілою, чому зачіпляються фідери: вода підмиває берег „уступами”.

Кількома закидами звичайного грузила знаходжу місце, де уступи ніби менші. За годину витягую кілька плотвичок – ціною кількох обірваних фідерів та грузил… Вирішую перейти на „резинку”.

Ловля риби на ДесніЩоб не зносила течія, прив’язую для ваги пів-цеглини, розкручую і закидаю метрів на 25-30. По тому, як снасть вже у воді стрімко міняє напрям, розумію, що Десна котить шмат цегли, як м’ячик. Для наступного експерименту взяв цілу цеглину – вона впала на дно і вже не рухалася. Із задоволенням чекаю на результат. Аж тут  вода стрімко приносить цілий „плавучий острів” із кількох повалених дерев! – і він легко уриває мою „резинку”, а з нею – і всі надії на вдалу риболовлю сьогодні.

Наступного дня ранок почався сильною, потужною покльовкою на один із спіннінгів (цього разу на звичайного хробака). Вудилище гнулося в дугу, фрикціон затріщав і… – знову все обірвалося на „уступі”.


Ви думаєте, ми зібралися і поїхали додому?…

Приготування пійманої риби

Аж зовсім не так! На Десні завжди є чим зайнятися. Можна просто відпочити від гамірного Києва, поніжитися під сонечком на березі, помилуватися природою. Моя дружина назбирала прямо навколо намету, в лісі, великі оберемки різних цілющих трав. Особисто я розважався ще й тим, що стріляв з високого берега по всякій усячині, що пропливала по воді повз нашу стоянку (маю дрібнокаліберну гвинтівку, тож стріляв так, щоб траекторія була згори вниз – щоб усі кулі йшли до води).

 

 

Миловидний пейзаж на річці Десна

Після невеличкого дощу над протилежним берегом висвітилася висока гарна веселка. У стіні високого крутого берегу, який щойно обвалився, тисячі ластівок вже завзято довбали собі нові дірки для гнізд. Потім опустилася темрява і зійшов великий повний місяць, у лісовій тиші десь коло берега голосно заговорили солов’ї. Коли на Десні вечір переходить у ніч – взагалі не хочеться вкладатися спати. На деснянському березі можна займатися медитацією цілу ніч – так тут гарно і тихо…

За що ми любимо Десну? За її неймовірну красу. За величавий спокій і рибну щедрість (оминемо тему браконьєрів). А ще за те, що Десна – одна з небагатьох українських річок, з якої можна пити воду без остраху.

А ви вже були на Десні?..

Andriy Kulish

Отзывы читателей

  1. Марусина

    Андрію, дуже дякую за гарний опис! У Вас, без сумніву, письменницький талант!От просто насолоджувалася, читаючи, і наче й сама побувала на чарівній Десні… ДЯКУЮ!!! дуже охоче ще б почитала Ваших текстів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *